Probiotyki Projekt – Strona o probiotykach – Najlepsze suplementy diety

Jak przechowywać probiotyki?

Zdecydowałeś się na stosowanie probiotyków i zastanawiasz się, jaki probiotyk wybrać? Niezależnie od tego, na suplementację którego produktu się zdecydujesz, powinieneś pamiętać, że w każdej kapsułce znajdują się żywe bakterie – z tego powodu kwestia odpowiedniego przechowywania probiotyków staje się niezwykle ważna. Dowiedz się, jak przechowywać probiotyki, aby nie stracić ich cennych właściwości.

Jak pewnie zauważyłeś, w wielu sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą suplementów diety, w tym probiotyków, przy tego rodzaju produktach pojawia się informacja, że wysyłane są one jedynie na początku tygodnia. Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Chodzi o to, aby przesyłka dotarła do Ciebie w ciągu jednego lub maksymalnie dwóch dni. W sytuacji, gdyby paczka została wysłana w piątek, mogłyby się zdarzyć, że musiałaby leżeć przez cały weekend w magazynie. Niestety, w tym czasie probiotyki mogłyby ulec uszkodzeniu, ponieważ powinny one być przechowywane w warunkach chłodniczych. Jeśli znajdziesz taką informację, możesz być pewien, że producent i sprzedawca znają się na temacie.

Czy probiotyki należy przechowywać w lodówce? Zdecydowanie tak! Pamiętaj, że są to bakterie i jeśli będziesz trzymał je w ciepłym miejscu, nic dobrego z tego nie wyniknie. W każdej kapsułce znajdują się żywe organizmy, które potrzebują odpowiednich warunków termicznych, aby mogły przetrwać. W magazynach sklepów internetowych suplementy diety z probiotykami przechowywane są w lodówkach. Kiedy tylko paczka dotrze do Ciebie do domu, schowaj probiotyk do lodówki, a będziesz miał pewność, że zachował one swoje właściwości i możesz na dłużej cieszyć się korzyściami zdrowotnymi, płynącymi ze stosowania probiotyków.