Probiotyki Projekt – Strona o probiotykach – Najlepsze suplementy diety

Probiotyki – co to jest?

Wiele mówi się o probiotykach i ich pozytywnym wpływie na organizm, jednak nie do końca wiesz, czym są probiotyki? Jak to możliwe, że mała i niepozorna kapsułka może zawierać w sobie miliony bakterii, które dostają się aż do jelit? Wyjaśniamy, czym są probiotyki i co dokładnie spożywasz, suplementując je.

Probiotyki – ich nazwa pochodzi od greckiego “pro bios, oznaczającego “dla życia”. I jest to bardzo celna nazwa! Tak naprawdę probiotyki to starannie wyselekcjonowane kultury bakterii, rzadziej drożdży, które najczęściej podawane są doustnie. Probiotyki najczęściej selekcjonowane są z kwasu mlekowego, który ma bardzo korzystny wpływ na organizm. Istnieje kilka rodzajów probiotyków: bakterie probiotyczne i drożdże probiotyczne. W skład tych pierwszych wchodzą Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum i Lactobacillus rhamnosus, natomiast drożdże probiotyczne to Saccharomyces boulardii. W zależności od rodzaju bakterii oraz zastosowanej przez danego producenta otoczki, bakterie mogą różnić się przeżywalnością. Wybierając probiotyki, sięgnij po takie, które dzięki specjalnej otoczce mogą przetrwać w kwaśnym środowisku żołądka i dostać się aż do jelit, gdzie będą mogły rozprzestrzenić swoje kolonie.

Probiotyki mają szeroki wpływ na organizm, który jest powszechnie znany. Zapobiegają problemom trawiennym i zakażeniom, likwidują patogeny, poprawiają odporność i wchłanialność witamin. Jeśli chcesz naprawdę skutecznie wesprzeć swój organizm, sięgnij po najlepsze probiotyki i ciesz się doskonałą formą każdego dnia.